چگونه باشیم

چگونه باشیم

برخی از افراد همواره با افراد دیگر و محیط و شرایط اصطلاحا مچ هستند , آنها اغلب با دیگران موافقند , به راحتی خود را با دیگران تطبیق می دهند , بسیار تحت تأثیر محیط اطراف خود قرار می گیرند و با مشکلات زیادی مواجه می شوند. معمولا می توانید جملاتی مانند : ” آیا این درست مثل …. نیست ؟ ” یا ” چطور این شبیه …. است ؟ ” را در صحبت هایشان بشنوید.

از طرف دیگر افرادی که میس مچ یا ناموافق هستند دائما به دنبال جستجوی تفاوتها هستند. این افراد با تغییر شغل یا شرایط زندگی اغلب احساس راحتتری دارند و وقتی چیز جدید و متفاوتی اتفاق می افتد خوشحالتر و راضی تر هستند. این افراد چنانچه در ارتباطات و شغلشان ثبات داشته باشند و برای طولانی مدت شرایط یکسانی داشته باشند احساس درماندگی , رکود و خستگی می کنند. معمولا میتوانید جملاتی نظیر : ” چطوری این با … فرق دارد ؟ ” را از آنها بشنوید.

اما باید توجه داشت که اگر جزء هر کدام از این دسته ها قرار داشته باشیم باید بتوانیم انعطاف پذیری را در خود بوجود آوریم. مچ بودن و یا میس مچ بودن هر کدام مهارت مهمی برای پیشرفت هستند. اما مانند تمام چیزهای دیگر زندگی , باید در تعادل باشند و همراه با انعطاف پذیری و خرد بکار گرفته شوند. ممکن است در شرایطی برای موفقیت نیاز باشد با آن محیط یا فرد مچ باشیم و در شرایط دیگر میس مچ بودن باعث تغییر و پیشرفت ما می شود که این  به خرد ما برای تشخیص و انعطاف پذیریمان برای اجرای آن بر می گردد. موفق و سربلند باشید.

زهرا عباسی , مشاور و مربی برنامه ریزی عصبی – کلامی (NLP) و شخصیت شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *