نکاتی برای انتخاب کت و شلوار

کت و شلوار یک لباس تقریبا رسمی است که برای انتخاب آن ساعتها در بازار و بوتیک ها جستجو می کنیم که گاهی بعد از ساعت ها جستجو و صرف هزینه بالا بازهم به نتیجه نمی رسیم.
بدون شک یک کت و شلوار براق برای محل کار هیچ مردی مناسب نیست. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که معمولا در محل کار، مهمانی ها یا سایر محافل ترجیح می دهید لباس رسمی به تن کنید، کت و شلوار بهترین گزینه است اما بهتر است قبل از خرید، چند توصیه را نیز در نظر بگیرید تا بهترین و مناسب ترین کت و شلوار را بخرید.
 اولین و شاید مهم ترین نکته در خرید این نوع لباس آن است که باید بدانید کدام مدل کت مورد نظر است. شاید خیلی ها به این موضوع توجه نکنند، اما به عنوان مثال باید بگوییم کت هایی که دکمه های کمتری دارند رسمی تر بوده و برای مهمانی ها و مجالس رسمی مناسب هستند.
کت و شلوارهای رسمی معمولا رنگ های تیره دارند و پارچه های آن ها ساده ترست. بنابراین کت هایی با رنگ روشن و طرح دار یا براق برای جلسات یا مهمانی های رسمی مناسب نیستند.
 افرادی که قد متوسط یا کوتاهی دارند باید به یاد داشته باشند کت های دو دکمه بهتر و برای قدبلند ها کت هایی که سه دکمه دارند مناسب تر است. افراد چاق بهتر است کت هایی را که دو چاک در قسمت پشت دارند انتخاب کنند تا قدری لاغر تر به نظر بیایند.
هنگام خرید دقت داشته باشید کت مورد نظر شما در قسمت سرشانه باید کاملا مناسب با اندازه و سایز عرض شانه های شما باشد.دقت داشته باشید که اندازه آستین هم در جلوه بیشتر لباس بسیار مهم است، آستین کت نباید خیلی بلند باشد. بهترین اندازه برای آستین این است که آستین پیراهن شما یک سانتی متر از زیر آستین کت بیرون باشد. یادتان باشد شلوارهای خیلی گشاد و بلند هم از زیبایی لباس شما کم خواهد کرد.
 پوشیدن کت و شلوارهایی که رنگ آن ها متفاوت است برای مراسم رسمی پیشنهاد نمی شود. این نوع کت و شلوار ها برای افراد کوتاه قد هم مناسب نخواهد بود.
 اما اگر به دنبال کت و شلواری برای محل کارتان هستید، بهتر است سراغ رنگ های تیره بروید؛ چرا که به طور قطع و یقین کت و شلواری که در محل کارتان استفاده می کنید، زود تر از دیگر کت و شلوار ها چروک و کثیف می شود.
یک دسته از آقایان هنگام خرید فقط به کت و شلوار جدید فکر می کنند، اما به نظر می رسد بهتر است موقع خرید حتما دقت داشته باشید که کت جدید با پیراهن های شما هم سازگاری داشته باشد؛ بنابراین رنگی را انتخاب کنید که پیراهن مناسب آن را در منزل دارید.
 حالا که صحبت از رنگ ها شد مراقب باشید گول رنگ ها را نخورید؛ خرید کردن هنگام غروب آفتاب باعث می شود رنگ برخی از لباس ها را اشتباه تشخیص دهید؛ به همین دلیل ممکن است پس از خرید از انتخاب خود پشیمان شوید، پس تا حد امکان از خرید کردن هنگام غروب آفتاب خودداری کنید.
 همچنین برای یک خرید مناسب باید به زمان و حال و هوای خودتان هم دقت کنید، یعنی وقتی را به این کار اختصاص دهید که کاملا سرحال باشید. خستگی هنگام خرید باعث تصمیمات عجولانه می شود و ممکن است پس از خرید از انتخاب خود پشیمان شوید.
 در آخر بدانیدکه برای خرید یک کت و شلوار مناسب، قیمت ملاک مناسبی نیست؛ بنابراین بهتر است که فقط به مارک و برند فروشگاه توجه نکنید، چرا که حتما بین کت ها و شلوارهای ارزان قیمت تر هم نمونه هایی وجود دارد که هم جنس قابل قبولی داشته و هم دوخت و مدل آن ها مناسب و زیبا است.

 

مطالب مرتبط : /پوشاک مردانه جاکامن/جیووانی جنتیله/هرمسپوشاک مردانه گرادپوشاک برک/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *