• 1
 • 3
 • 4
 • 6
 • 10
 • 7
 • 8
 • 2
 • 5
 • 9
 • 11
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

مبل سلاطین - جهاد

نوع آگهی : ویژه تیپ 2  اضافه کردن به علاقمندی ها Print

بانک جامع اطلاعات شهری کرمان ،رشتاک

مبل سلاطین (شهرکرمان)
۱- نمایشگاه مبل  قالی سلاطین
۲- نمایشگاه راحتی مبل سلاطین
آدرس شعبه یک(نمایشگاه مبل  قالی سلاطین) : خیابان شهید رجایی،نرسیده به بانک رسالت  –  تلفن تماس : ۳۲۲۲۳۶۰۸
آدرس شعبه دو (نمایشگاه راحتی مبل سلاطین) : بلوار جهاد،نبش کوچه شماره ۸  –    تلفن تماس : ۳۲۴۳۷۱۷۱/۹

 

 

به نام خداوند مهربانیها

دوستان عزیز و همراهان گرامی با عرض سلام و خسته  نباشید

در زیر صحبتهای آقای علیرضا نوحی صاحب برند با کیفیت مبل سلاطین را با هم میخوانیم :

اینجانب علیرضا نوحی ، این مرور اجمالی را به صورت مختصر و کوتاه به عرض علاقه مندان و هنرمندان میرسانم، باشد که مروری بر ارزشهای هنری و اخلاقی پایه گذاران این هنر ،در مهد کریمان باشد.

 با تحقیقی که از مرحوم پدربزرگم در زمان حیاتشان انجام دادم  ایشان فرمودند : که پدرشان آقای غلامعلی ، استاد نجار بسیار ماهری بودند و در صنعت چوب با وسایل مبتدی و قدیمی نجاری، وسایل بسیار زیبا و ارزنده ای می ساختند، پدربزرگم نیز از وی هنر صنایع دستی را یاد گرفته و وسایل زیبا از قبیل مبل سنتی، میزخاتم کاری، تار، ویولن و حتی  برخی از لوازم  کشاورزی، مانند اوشین   ،گاوگرد  و  همچنین صنایع دستی زیادی با آن امکانات کم می ساختند.

 پدرم با توجه به نبود  امکانات مالی از رفتن به مدرسه  باز می ماند و در کنار پدربزرگم تمامی کارها را یاد گرفته  و از همان بچگی شروع به  فعالیت در این حوزه می کند .

پدرم علاقه زیادی به ساخت مبل داشتند و مبل را با رویه فرش دستباف و رویه پارچه می ساختند و عرضه می کردند   .صنعت مبل با رویه فرش  ،  از مرحوم پدربزرگم محمدحسین نوحی  به  پدرم محمود نوحی   و بعد به  من رسیده  است من سعی کردم مبل با رویه فرش دستباف   را به شیوه ای مدرن و امروزی بسازم و تغییر بدهم  ، که  خوشبختانه در استان کرمان   و شهرهای دیگر و حتی خارج از کشور  ، با استقبال فراوانی  روبرو شد تا آنجا  که حتی مبلمان استیل و پارچه ای را تحت  تأثیر خود قرار داد  .بنده این افتخار را دارم که   مبتکر صندلی قالی و مبل راک قالی بودم  ، به این صورت که  ابتدا با همان ابعاد فرش شروع  به کار  کردم  و بعد با استاد کاران بافنده فرش، هماهنگی انجام دادم و طرح فرش صندلی را کوچک کردیم و بعد روی صندلی و مبل راک  اجراء نمودم  که  این طرح  نیز  با  استقبال  فراوانی  مواجه شد .

 در آن زمان با توجه با اینکه وضع مالی مساعدی نداشتیم   درگیر مسائل ریز و درشتی  برای تامین زندگی خود بودم  و از آنجا که همیشه دوست داشتم مستقل باشم و روی پای خود بایستم کمر همت بسته  و از اطراف کرمان، درختان گردو، چنار، شنگ، سنجد،توت و نارون را خریداری می کردم و با اره   دو سر آنها را  می بریدم و جنب  یخچال مؤیدی در خیابان ابوحامد  ،  که  در آن زمان  بلا استفاده بود، مبل، میز ،صنایع دستی  ، لوازم ورزشی  ( میل، سنگ  ، تخته شنا ) می ساختم ، در آن زمان  هم کار می کردم و هم ورزش می کردم .

در زمان حیات پدربزرگم مرحوم محمدحسین نوحی مقدار زیادی درخت توت زرد را که بریده بودم جهت ساخت تار به ایشان دادم ،کوک تار را  خراطی می کردم ، و استخوان شتر را به صورت ورق تسمه می بریدم که زیر سیم تار استفاده می شد . و به جهت علاقه زیادی که داشتم پدربزرگم  ساختن  تار را به من یاد دادند و من هم از علم و تجربیات ایشان  نهایت استفاده  را کردم، روحشان شاد باد.

مرحوم محبوب که یکی از پیشکسوتان و هنرمندان  به نام بودند در همسایگی مغازه پدرم سکونت داشتند به من محبت فراوان کردند و زحمات زیادی برایم کشیدند و به من در ساخت مبل قالی کمک فراوان کردند ، ایشان باز و بند دعانویسی به من هدیه کردند که برایم بسیار ارزشمند بود . بعدها  اسم مغازه ام  را از مبل قالی نوح با مشورت و نظر ایشان به مبل قالی سلاطین تغییر نام دادم.

 من مدتی هم نزد مرحوم استاد حاج رضا کامیابی که یکی از استادکاران  مجرب در زمینه چوب  بری  و صنایع  دستی بود کار کردم  ، که این بزرگوار هم به من کمک های زیادی نمودند و کارهای زیادی به من یاد دادند ، افتخار می کنم که زمانی کارآموز و کارگر این بزرگوار بودم .

 من در اصفهان، تهران و ملایر نزد استادان زیادی کار کردم و  معرق کاری، منبت کاری ،خراطی، خاتم کاری، شبکه بری، رویه کوبی، رنگ کاری و هنرهای متعدد دیگری را  یاد گرفتم .

در آن زمان که کارگری می کردم حتی جای خواب  هم نداشتم ،استاد کارم اجازه داد در همان کارگاه بخوابم ، به یاد می آورم که از سرمای شدید پوشالهای چوب را از  زیر  رنده بیرون  می آوردم و روی آنها می خوابیدم.مزدم یاد گرفتن بود و کمی غذا، در آن زمان اگر روزی ساندویچی  می خریدم   در سه نوبت صبح و ظهر و شب  می خوردم  . ولی  با اراده آهنی  و سعی و تلاش فراوان  و  با توکل  به خداوند یکتا  ، استاد کاری زبر دست شدم  .

 اسکلت مبل قالی را اول به صورت سنتی ساختم بعد مبلی را طراحی کردم که دسته آن شیر بود، دندانهای آن را از چوب پسته که بسیار سخت است تراشیدم ، خودم را مبتکر اولیه مبل شیری می دانم، این مبل با استقبال زیاد در تهران و شهرهای اطراف مواجه شد .

بعدها طرح ها و مدلهای زیادی ساخته و ارائه کردم  همچون : شیری، گلی، هخامنشی، خراطی، ماری، استیل و نیمه استیل ،مدلهایی را نیز روی سنگ اجرا کردم . من همیشه روی پای خودم ایستاده ام  و ریالی از کسی  کمک  مالی نگرفتم و با دست رنج خودم کار کردم و پیشرفت کردم.

 در حال حاضر دارای کارگاه و نمایشگاه  مجهزی هستم و ۳ فرزندم نیز در صنعت مبل قالی، ساخت و فروش مبل فعالیت دارند  .

معتقدم  زحمات و دعای پدر و مادرم باعث پیشرفت در کارم بوده  و از خداوند متعال، سلامتی و طول عمر آنها را خواستارم.

بنده با توجه به زحماتی    که برای  صنعت مبل قالی  کشیدم خود را مسئول  میدانم  که مطالبی را جهت روشن شدن  برخی  مسائل پیش آمده  خدمت تان عرض کنم  :

 از آنجا که برخی  اشخاص متفرقه،  و یا  هم فامیل با بنده   ، با تبلیغات  غیر واقعی از شهرتم سوء استفاده کردند و همچنین   ابعاد اسکلت مبل،  که از قبل مشخص است را به استادکاران مجرب در شهرهای صنعتی  دادند  و مبل هایی با مدل هایی از قبل ساخته شده فراهم کردند  ، و اسم تولید کننده  ، و ساخت آن را به خودشان نسبت دادند و اصالت مبل قالی که در کرمان ساخته و مشهور شده را زیر سؤال بردند  .

برآن شدم تا واقیعت را شفاف  و با دلیل و مدرک  خدمت  تمام هم استانیهای عزیز و دوست داران مبل قالی  ( این هنر اصیل کرمانی )  عریان و واضح بیان کنم  همچنین تشکر می کنم از زحمتکشان  این صنعت  ، آقای حاج عباس ابوالحسنی و آقای حاج مهدی قاضی زاده و آقای حاج اکبر انجم شعاع که مدت زیادی است در این صنعت  خدمت می کنند و زحمات زیادی برای این حرفه  کشیدند، خداوند متعال پشت و پناهشان باشد. همچنین از اداره صنایع و صنایع دستی که به بنده بسیار کمک  کردند سپاسگزارم، بنده حقیر به تمامی پیشکسوتان و صنعتگران  و زحمتکشان مبل ساز ایرانی خسته نباشید عرض میکنم و احترام خاصی برای شما عزیزان قائلم و از خداوند سلامتی، طول عمر،موفقیت و سربلندیتان را خواستارم. بنده همان کارگر زحمتکش بوده و هستم و سعی کردم همیشه خدمتگزار مردم باشم.

مطالبی را که در اینجا عنوان کردم  صرفاً  جهت  روشن شدن برخی مسائل   و شفاف سازی در مورد تاریخچه مبل قالی  کرمان  بود ولاغیر  .

لذا این حقیر مبل قالی را به نام سلاطین به عنوان یک برند ملی و سنتی درخانه و کاشانه شما با عمر و قدمت نوح به عنوان یادگار سنتی ،  از خطه کریمان به یادگار میگذارم.

we convey this brief overview to the fans and artists, it is an overview of the artistic and moral values of the founders of this art in the cradle of kariman

during his lifetime, My grandfather (Deceased) said that his father Mr. GholamAli was a master and highly skilled carpenter and in the wood industry, with the old beginner woodworking equipment, he made a very nice and beautiful Handicrafts

my grandfather was illiterate and used his experiences to create Nice Handicrafts, such as traditional sofas, Khatamkari, tar, violin and even in agriculture, had made a lot of Handicrafts

Therefore, my father learned all things from my grandfather and was fascinated with the manufacturing of furniture and sold furnitures with the hand-made carpet cover.

I have taken my experiences in manufacturing of furniture with the hand-made carpet cover from my grandfather Mohammad Hossein Noohi and my Father Mahmud Noohi, I have tried to make changes in furniture with the hand-made carpet cover producing with new and modern approaches, so, this industry takes popular in whole of the world

I was the inventor of furniture with carpet cover called Rock furniture and this type of furniture got popular early

Due to the my great interest in making blurry, my grandfather taught me and I used his knowledge and experiences in my life, god bless him. Amen

Mr. Mahboob (Deceased), was one of the pioneers and artists popular in my father’s shop next door and he did great work to me and he changed the name of my shop to SALATIN, god bless him. Amen

I spent some of my time with the Professor Reza Kamyabi (Deceased), he was one of the masters in the lumber and wood industry, he learned me a lot and I am proud that I was training a lot of things from this noble man

I learned Burl wood, woodcarving, woodturning, Studs, tack Kobe, painting and many other arts

from many Professors in Isfahan, Tehran and Malayer

With trust in the power and strength of God, I made the first skeletons of furniture with carpet cover

in a traditionally method then i designed lion style furniture using pistachio wood, at the first this invention has many acceptance and popularity in my country. after that i designed another styles for furniture such as, flower style, hakhamenshi style, snake style, steel and semi steel

Generally speaking , i want to thanks to haj Abbas Abolhasani, haj Mahdi Ghazizade, haj Akbar Anjomshoa, and all of you

 

 

 

***

 • ساعت کاری صبح: 8 الی 12:30
 • ساعت کاری عصر: 16 الی 21:30
 • ایام تعطیل: بسته
 • شماره تماس: 034-32223608
 • آدرس: کرمان -خیابان شهید رجایی(خورشید)،نرسیده به بانک رسالت
آدرس آگهی

با مدیریت علیرضا نوحی

Avatar

تماس

Loading...
 

آگهی های مشابه